کشور اتریش
کشور اتریش

اتریش کشوری در اروپای مرکزی است که با روستاهای کوهستانی، ساختمان‌هایی با معماری باروک، تاریخ امپراتوری و دامنه های کوهستان آلپ شناخته می شود. اتریش، یکی از محبوب ترین مکان های گذراندن تعطیلات تابستان و زمستان در اروپاست.اتریش یکی از کوچکترین کشورهای اروپایی است، این کشور از مناطق بلند و کوه های سر به فلک کشیده، تشکیل شده ­است، کوه های شرقی حدود 60 درصد از مساحت آن را اشغال می کنند.

وین Vienna ، پایتخت این کشور است که رودخانه دانوب از آن می­‌گذرد.از چهره های سرشناس اتریش، موتزارت، اشتراوس و فروید می‌­باشند. اسکناس های یورو و سکه های موجود آن را در سفر به اتریش می‌­توانید استفاده کنید.اوقات فراموش نشدنی را در کنار مکان‌های تاریخی با معماری‌های زیبای آن خواهید داشت.

دیگر مناطق قابل توجه کشور عبارتند از: جنگل شمال بوهمی، دریاچه ترانس .اتـریش یک دولت سکولار دارد که نوع حکومت آن جمهوری دموکراتیک است و توسط رئیس جمهور فدرال و مجلس فدرال رهبری می شود. برای سفر به کشـور اُتریش قطعا باید ویزای توریستی اتریش را داشته باشید آژانس هواپیمایی امُرا سیر شما را در اخذ ویزای این کشور راهنمایی میکند.

آب و هوای اتریش

اتریش آب و هوای معتدلی دارد بخاطر مرتفع بودن این کشور زمستان هایی سرد و پوشیده از برف دارد ولی به طور کلی هر هار فصل در کشـور اتریش قابل مشاهده است برخی مناطق آن مثل قسمت شرق آن از غرب کشور خشک تر و زمستان های آن به نسبت تابستان که گرم و مرطوب است، سردتر و برفی تر است. به عبارتی هر فصلی آب و هوای مخصوص به خود را دارد. رشته کوه های آلپ در کشور اتریش قرار دارد. جنگل های زیبای اتریش مملو از درخت های سوزنی و کاج است.

حکومت و دولتداری در کشور اتریش

اتریش دارای 9 ایالت است که هرکدام از این ایالت ها به طور جداگانه و به صورت حکومت ایالتی همان منطقه اداره می شود که در نهایت زیر نظر رییس جمهور فدرال است. هر دوره ی ریاست جمهوری فدرالی در اتریش 6 سال است.

پول و اقتصاد اتریش

اقتصاد کشور اتریش در زمینه های صنعت بسیار قوی است؛ به گونه ای که قسمت عظیمی از صادرات کشـور اتـریش از بخش صنعت می باشد که از جمله ی آن ماشین آلات و تجهیزات، لوازم نقلیه موتوری، تولیدات فلزی، مواد شیمیایی و آهن و فولاد است. کشـور اتـریش در زمینه های دیگر مثل کاغذ و مقوا نیز صادرات فعالی دارد.
واحد پول در اتریش یورو است. از دیگر منابع اقتصادی که کشور اتریش را تامین می کند جاذبه های گردشگری و نقش توریسم است. طبق آماری از بانک جهانی پس از سوئیس، دانمارک، آمریکا و ژاپن کشور اتریش ثروتمندترین کشور جهان است. جاذبه های گردشگری که در اتریش همگان را به سمت آن می کشاند یکی مناطق اسکی و کوه نوردی اتریش است که به دلیل برفی بودن علاقه مندان به کوه و طبیعت را به سوی خود جذب کرده است.

جاذبه های گردشگری در اتریش

قصر شنبرون، قصر بلودر، کلیسای سنت استفان، قصر پادشاهی هوفبرگ، خانه اپرای ملی وین، بنای یادبود موزارت، ساختمان پارلمان اتریش، موزه تاریخ طبیعی و قصر میرابل در سالزبورگ، کلیسای جامع سالزبورگ، قصر امبراس در اینسبورک، قصر اگنبرگ در گراتس، عمارت شهر در گراتس، قلعه و برج ساعت بر فراز کوه در گراتس اشاره کرد.

شهرهای مهم اتریش

از شهر های مهم کشـور اتریش علاوه بر شهر وین می توان زالتسبورگ، اینسبورگ، لاگن فورت، ولس، دورن بیرن، لینتس، گراتس و سانکت پولتن را نام برد.
زبان رسمی در کشـور اتریـش آلمانی و مذهب آن ها کاتولیک رومی، پروتستان است.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته: