دوسلدورف

دوسلدورف

دوسلدورف، از شهرهای زیبا و دیدنی کشور آلمان است، که در غرب این کشور و در ساحل رودخانه راین قرار گرفته است. به دلیل وجود مراکز تجاری بزرگ و نمایشگاه های مد و لباس به عنوان یک نماد بین المللی آلمانی تبدیل شده است. یکی از مهمترین جشنواره هایی هم که در دوسلدورف برگزار می گردد، جشنواره راین هست که هر سال در ماه ژانویه برگزار می گردد و حدود 4/5 میلیون گردشگر را از کل دنیا به سمت خود جذب می نماید. به طور کلی سفر به نقاط مختلف دنیا یکی از هیجان انگیزترین فعالیت هایی است که افراد دوست دارند در زندگیشان انجام دهند، اما قبل از سفر، داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که افراد باید در اختیار داشته باشند.

موقعیت جغرافیایی دوسلدورف

شهر دوسلدورف در غرب کشور آلمان و در نزدیکی شهر کلن قرار گرفته است. این شهر مرکز ایالت نورد راین وستفالن و بندری در محل تلاقی رودخانه‌ ‌‌‌‌‌های راین و دوسل (Dussel) است. شهر دوسلدورف در سال 2007، از نظر امکانات زندگی جزء برترین شهرهای آلمان و پنجمین شهر در سرتاسر جهان اعلام شده‌ ‌‌‌‌‌است. شهر دوسلدورف دارای مساحت 217 کیلومترمربع بوده و طبق آمار سرشماری که در سال 2015 بدست آمده این شهر دارای 612178 نفر در این شهر آلمانی زندگی می کنند.

زبان، دین و فرهنگ مردم دوسلدورف آلمان

مردم دوسلدورف مانند سایر مردم ساکن این کشور به زبان آلمانی سخن میگویند و زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان این منطقه محسوب می‌شود، اگر چه به دلیل مهاجرانی که در این شهر اقامت دارند استفاده از زبان‌های کردی، ترکی و… نیز در بین مردم مشاهده می‌شود.

ساکنین دوسلدورف آلمان دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفته‌اند و از پیروان مذهب کاتولیک محسوب می‌شوند؛ اما در کنار مسیحیان ساکن در این منطقه پیروان دیگر دین‌ها مانند بوداییان، یهودیان و مسلمانان نیز مشاهده می‌شوند که به نسبت تعداد مسلمانان پس از مسیحیان در این شهر بیشتر از پیروان دیگر ادیان است.

اطلاعات کلی دوسلدورف در آلمان
  • زبان رسمی: آلمانی
  • واحد پول: یورو
  • نوع برق شهری: 230 ولت و فرکانس آن 50 هرتز
  • اختلاف ساعت با تهران: دو ساعت و نیم از تهران عقب تر است.
  • کد کشور: +49
شماره‌های اضطراری
  • پلیس: 110
  • آتش‌نشانی و آمبولانس: 112

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: