گیسوم
ساحل گیسوم رویایی آبی در انتهای سبزینگی یک جاده

گیسوم طراوت و سرسبزی جنگل و عطر سرمست‌کننده‌ی خاکِ باران‌زده، وسوسه‌ای دلنشین برای سفر و راهی شدن در جاده‌های شمالی ایران است. بافت زمردی این مناطق، سرزمینی جذاب برای مسافران است و این جذابیت در بهار به اوج خود می‌رسد. نمای سبز و طراوت بهاری مناطق حواشی خزر، زیبایی‌های بهشت را یادآور می‌شوند. طبیعت استان گیلان و شهرستان تالش به رسم دیگر مناطق سبز ایران، در فصل بهار، تن‌پوشی رنگارنگ از تازگی زمین به تن دارد.

جنگل و ساحل گیسوم نگین شهرستان تالش است که زیبایی آن به‌راحتی در کلمه نمی‌گنجد. در ادامه، همراه ما باشید تا بخشی از این زیبایی را برایتان به‌تصویر بکشیم.

جنگل‌گردی و حس شیرین رسیدن به ساحل گیسوم

تمام جنگل هایی که در شمال کشور ایران وجود دارند، در دامنه های رشته کوه البرز و دور از سواحل خزرند. تنها در 3 یا 4 نقطه کوچک می توانید جنگلی را پیدا کنید که به دریا رسیده است! پارک جنگلی گیسوم در کنار جلگه بندر ترکمن و جنگل نور، طبیعتی متفاوت اما قرار گرفته در کنار دریای خزر دارد. خطه ی شمالی کشور ایران پر از جاذبه هایی است که هر ببیننده ای را به خود جذب می کند. مناظر و طبیعتی که مسافران را بارها در طول سال به این منطقه می کشاند.

جاده ای مستقیم را تصور کنید که در دو سمتش درختان بلند و سر به فلک کشیده رشد کرده اند. در افق این جاده هم، موج دریا را می بینید. حاضرید در این جاده رانندگی کنید؟ جاده ای فراتر از رویا که یکی از جنگل های گیلان است. می توان گفت پارک جنگلی گیسوم لمسی از بهشت در دنیای واقعی است. درختان سر به فلک رسیده این جنگل و همچنین جاده ی رویایی آن، یکی از دلایل سفر به گیلان است.

جنگل گیسوم در تمام فصل‌های سال زیبایی افسون‌گری دارد، اما بهترین آب‌وهوای آن متعلق به بهار و پاییز است. به رشت که رسیدید، به سمت آستارا حرکت کنید. پس از پشت سر گذاشتن حدود 88 کیلومتر به گیسوم خواهید رسید.

تفریحات هیجان انگیز در جنگل گیسوم گیلان

جنگلهای گیسوم به دلیل امکانات رفاهی و تفریحی که برای گردشگران فراهم آورده، بسیار محبوب شده است. امکانات رفاهی ساخته شده توسط شهرداری تالش را در پارک ساحلی گیسوم نام می بریم.

 • رستوران های متعدد با انواع غذاهای محلی شمالی
 • اقامتگاه های توریستی جهت زدن کمپ
 • آلاچیق
 • سرویس های بهداشتی

پاسگاه پلیس امنیت جنگل زیبای گیسوم باعث امنیت بیشتر مسافران شده است. امکانات تفریخی هم در این منطقه وجود دارد که گردشگران می توانند یک تفریح تمام عیار را تجربه کنند. هر چند که جنگل گیسوم تالش آنچنان زیباست که تمام آن، جزوی از دیدنی های گیسـوم شده است.

نمی توانید در جاده گیسوم رانندگی کنید و بگویید نمی خواهید از ساحل دیدن کنید. نمی شود تنها در ساحل گیسوم در شمال قدم زد و گفت که وارد جنگل نمی شوید. دریا و جنگل در اینجا یه یکدیگر پیوسته اند. 

رقص نور در جاده های جنگلی گیسوم

جاده منتهی به این جنگل به اندازه ای زیبا و دیدنی است که انگاری در حال گذر از دالان بهشت هستید. برای کسانی که عاشق رانندگی در جاده های جنگلی شمال هستند، گیسوم می تواند جاده ی رویاهایشان باشد. می دانستید در جنگل های گیسوم می توانید آفرود سواری کنید؟ به غیر از جاده ای که به این جنگل منتهی می شود، امکان آفرود در میان جاده های جنگلی وجود دارد. تنها حواستان باشد درختی را در مسیر نابود نکنید.

بسیاری از علاقه مندان به این فعالیت راهی گیسوم می شوند و به این نقاط می روند. البته آن ها در قالب گروه و با راهنمایی آشنا به مسیر، وارد جنگل گیسـوم در شمال می شوند. آژانس هواپیمایی آمُرا سیر  به عنوان برگزار کننده تورهای یکروزه جنگل گیسوم پیشنهاد میدهد برای سفر به جنگل های گیسوم در پاییز و زمستان لوازم مورد نیاز سفر برای طبیعت گردی به همراه داشته باشید.

تفریحات آبی و ساحلی در شمال گیسوم

بعد از این که به این جنگل گیسـوم رسیدید، به سراغ تفریحات آبی که در ساحل گیسـوم وجود دارد، بروید. تفریحات ممکن در ساحل جنگلی گیسوم نیز شامل تفریحات هیجان انگیز زیر است:

 • شنا
 • جت اسکی
 • شاتل
 • پاراگلایدر
 • قایق سواری
 • پاراسل
 • موتور چهار چرخ

همانطور که می بینید در این منطقه از خطه شمال همه تفریحات به طور یکجا در اختیار شما قرار دارد.

تور گیسوم

تماشای آسمان شب شمال در جنگل های گیلان گیسوم

اگر تصمیم گرفتید که شب را در این جنگل بگذرانید، پیشنهاد می کنیم که تماشای را از دست دهید. بد نیست نوشیدنی گرمی مانند چای آماده کنید و از میان شاخه های درختان، ماه و ستارگان را دنبال نمایید.

خرید سوغاتی های گیلان در بازارچه جنگلی گیسوم

در جنگل گیسـوم بازارچه ای وجود دارد که محلی ها، انواع محصولات دست ساخته خودشان را به فروش می رسانند. حال و هوای رنگارنگ مغازه ها، بوی نم باران، چتر و بارانی در پارک های جنگلی گیلان خاطره ساز هستند. علاوه بر محصولاتی مثل مربا و آلوچه، می توانید وسایل حصیری و چوبی بخرید و به عنوان سوغاتی ببرید. با کمی گشت و گذار و خرید در این بازار چند سوغاتی جالب و رنگارنگ برای دیگر اعضای خانواده تهیه کنید.

 

جهت اطلاع از شرایط و زمانهای اجرای تور گیسوم با آژانس آمُراسیر تماس حاصل نمایید : تلفن : 42346-021

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: