دیلمان

دیلمان بهشت فرازمینی گیلان

گیلان در بخش شمالی ایران سال های زیادی است که یکی مهمترین مقاصد گردشگری ایران است و ایرانی های زیادی در هنگام تعطیلات این استان سرسبز را برای سفر انتخاب می کنند. فرقی نمی کند در چه فصلی از سال باشیم در هر زمانی می توان شکوه طبیعت را در میان کوه ها، جنگل ها و دریای این استان دید. امروز درباره طبیعت شمال حرف می زنیم و به سراغ یکی از زیباترین ییلاق های شرق ایران می رویم.

ییلاقی به نام دیلمان که جادوی جنگل ها، رودخانه ها و آبشارهایش هر گردشگری را دلباخته می کند، در ادامه با آمُراسیر همراه باشید.

دیلمان طبیعت بسیار زیبایی دارد که آن را در همه‌ی فصل‌ها دیدنی کرده است. گرچه اگر در فصل زمستان بخواهید سفر کنید باید منتظر سرمای نسبتا شدیدی باشید، با این حال اگر که در فصل بهار به این روستای خوش منظره سفر کنید می توانید دشت شقایق مشهور این روستا را هم ببینید، دشتی بسیار دیدنی که در 6 کیلومتری دیلمان قرار دارد.

یکی دیگر از دیدنی های تاریخی روستای دیلمان، کاروانسرای تی تی است که در 15 کیلومتری جاده دیلمان به سیاهکل قرار دارد این کاروانسرا مانند بساری از کاروانسراهای دیگر ایران به عنوان یک محل اقامتی موقت و سر راهی برای افرادی بوده است که بین 2 منطقه‌ی دیلمان و سیاهکل رفت و آمد می‌کرده‌اند.

تی تی در زبان دیلمی به معنی شکوفه است و دلیل این نامگذاری این بوده است که این کاروانسرا را فردی به نام تی تی خانم از خاندان صفوی بنا نهاده است.

در این منطقه، گونه‌های مختلفی از حیوانات مثل پلنگ، گربه وحشی، شغال، گراز، خرس قهوه ای، سمور و چند نوع دیگر حیوانات مختلف زندگی می‌کنند و جالب تر اینکه گردشگران می‌توانند بی هیچ ممنوعیتی از این منطقه دیدن کنند فقط تنها نکته ای که در مورد آن وجود دارد این است که این نقطه همان طور که از اسم آن هم مشخص است، منطقه ی شکار ممنوع است.

روستای دیلمان در همه‌ی فصل‌ها زیبایی خاص خود را دارد، با این حال اگر دوست دارید از طبیعت تازه و سرسبز استفاده کنید باید در فصل بهار به آن جا بروید. فصل پاییز هم زیبایی خود را دارد ، زمانی که طبیعت لباس چند رنگش را به تن می کند، اگر که طبیعت گرد حرفه‌ای هستید و سرما برایتان چندان مهم نیست می‌توانید در فصل زمستان به دیلمان بروید و از غارهای آن دیدن کنید.

جاذبه های دیلمان

چشم اندازهای سرسبز و هوای تازه و کوهستانی دیلمان گردشگران زیادی را به این محل می کشاند، این منطقه آثار تاریخی و طبیعی زیادی دارد که تعدادی ازآن ها را به شما معرفی می کنیم:

آبشار لونک

در جاده دیلمان به 25 کیلومتری این منطقه که برسید ماشین های پارک شده زیادی را در کنار جاده می بینید که خبر از وجود جاذبه ای دیدنی در این محل می دهند. در این منطقه در میان درختان جنگلی، آبشاری کوچک وجود دارد که جاذبه محبوب این ناحیه شده است.

به بالای آبشار که بروید جنگلی سرسبز با امکانات رفاهی مناسب محلی عالی برای تفریح و گشت و گذار است.

دشت سوسن چلچراغ

اگر دیدن منظره دشتی از گل ها همیشه آرزوی شما بوده، در ماه خرداد از دیلمان حدود یک ساعت به سمت جنوب بروید تا به روستای داماش برسید در این روستا دشتی از سوسن چلچراغ در انتظار شماست تا ساعتی به تماشای گل هایش بنشینید و لحظاتی بینظیر را تجربه کنید.

دشت شقایق دیلمان

در فصل بهار به 6 کیلومتری شرق دیلمان که بروید به غیر از طبیعتی سرسبز و خیره کننده دشتی از شقایق های قرمز رنگ را می بینید، در اینجا می توانید برای ساعاتی خود را مهمان مناظری ناب و بکر کنید.

قلعه و برج گرمابر

پس از دیدن این همه منظره طبیعی خوب است سری هم به جاذبه های تاریخی بزنید، در نزدیکی روستای گرمابر قلعه و برجی قرار دارد که بخش پایینی آن با سنگ های صیقل داده شده و بخش بالایی آن با خشت خام درست شده است.

قدمت این بنا که امروز فقط برج دیدبانی آن باقی مانده به دوران قبل از اسلام برمی گردد.

کوه درفک

دیلمان برای علاقمندان به کوهنوردان کوه های مناسبی دارد، یکی از آن ها کوه درفک در غرب دیلمان است که محلی عالی برای کوهنوردی و غارنوردی ست. بر روی این کوه دو غار معروف هست که هر کدام خصوصیات منحصربفرد و جالبی دارند.

 

 

آژانس آمرا سیر برگزار کننده بهترین تورهای یکروزه و طبیعتگردی برای تمام فصول سال تماس : 42346-021

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: