دریاچه الیمالات
معرفی دریاچه الیمالات

دریاچه الیمالات در نزدیکی چمستان استان سر سبز مازندران، طبیعتی شگفت انگیز و بی نظیر  در میان جنگل می باشد که میزبان گردشگران مختلف از اقصی نقاط سرزمین ایران است. دریاچه الیمالات در دل جنگل کشپل شهرستان نور قرار گرفته است و به همین علت مناظری شگفت انگیز و تکرار نشدنی را بوجود آورده است که تنها چشم، توان درک آن را دارد.

دریاچه الیمالات در ارتفاع 125 متری از سطح دریا قرار گرفته است و گردشگاه مناسب و دلچسب برای گردشگران است. این تفرجگاه به سد خاکی الیمالات نیز شهرت دارد.
دریاچه الیمالات به دلیل قرار گرفتن در میان جنگل، آب و هوای مناطق استوایی را برای شما تداعی می‌کند. بخشی از مسیر دسترسی به دریاچه سد خاکی الیمالات از میان جنگل و درختان سر به فلک کشیده می‌گذرد و چشم‌ اندازهایی بی‌نظیر را برای گردشگرانی که به این منطقه و طبیعت بکر سفر میکنند بوجود می آورد.
این دریاچه زیبا و شگفت انگیز در ایام تعطیلات بخصوص فصول بهار و تابسـتان یکی از پرگردشگرترین مکان تفریحی در استان مازندران است. شما وقتی برای اولین ‌بار بعد از پیمودن و دور زدن در جاده ‌ای پر درخت به دریاچه الیمالات می ‌‌رسید شکوه طبیعت شگفت انگیز آن، شما را می‌ گیرد و باورتان نمی ‌شود که با چنین منظره ‌ای بکری روبرو هستید.

امکانات رفاهی دریاچه الیمالات

سد خاکی الیمالات دارای امکانات رفاهی مختلفی همچون مکان نصب چادر، آلاچیق، سوپر مارکت، رستوران و کافی شاپ است که گردشگران میتوانند از این امکانات رفاهی مناسب استفاده نمایند. همچنین در این دریاچه زیبای شمال کشور امکانات دیگری همانند قایق ‌سواری، سوئیت برای اسکان شب و ماهیگیری نیز وجود دارد که می توانید اوقات فراغت خود را با آن پر نمائید.

خبر خوب برای علاقه‌مندان به ماهیگیری اینکه ماهیانی از جمله قزل آلا و آمور در این دریاچه زندگی می‌کنند. البته به دلیل این که اغلب مردم این ناحیه ماهی‌های قرمز شب عید خود را درون آب دریاچه رها می‌کنند، می‌توان تعداد قابل توجهی از این نوع ماهی را هم مشاهده کرد.

طبیعت زیبای اطراف دریاچه، درختانی که تا نزدیکی لبه‌ی ساحل رشد کرده‌ و دریاچه را در آغوش کشیده‌اند، خالق چشم‌اندازی به واقع دیدنی خلق هستند که در کمتر دریاچه‌ای می‌توان مشابه آن را پیدا کرد.

برای سفر و دیدن این مکان می‌توانید روی تمام فصول حساب باز کنید که البته در طول فصل زمستان و پاییز نباید انتظار سرسبزی بهار و تابستان را داشت. با این وجود پاییز را می‌توان یکی از زیباترین فصل‌‌ها و حتی شاید زیباترین فصل سال برای تماشای دریاچه نامید.

بهترین فصل سفر به الیمالات

برای سفر به این مکان زیبا می توانید روی همه فصل ها حساب کنید اما سرمای هوا و لغزنده بودن جاده در زمستان باعث می شود که تنها برخی از طبیعت گردان حرفه ای به این منطقه سفر کنند. فصل بهار با سرسبزی و تازگی طبیعت دریاچه را زیبایی بی نظیری بخشیده است و در فصل تابستان هوای دریاچه شرجی و گرم است اما پاییز فصل تماشای الیمالات است فصلی که با ترکیب رنگ های زیبای طبیعت نقشی خوش را بر صورت این دریاچه رقم زده است.

همراه آژانس آمُراسیر باشید با تورهای ویژه طبیعتگردی در همه فصول سال تماس : 42346